سفارش تبلیغ
صبا ویژن
  • + http://www.samdhprint.com
  • + چاپ دیجیتال فوری در تهران

 

تاریخچه چاپ دیجیتال پارچه 

اجازه بدهید ابتدا نگاهی کوتاه به تاریخچه چاپ دیجیتال پارچه و پروسه رویش 1 % چاپ پارچه دیجیتال از سال 2004 تا کنون بپردازیم که اینک به تدریج در اروپا از طریق سنتی به کار گیری می شود . البته به بدون چاره نیم نگاهی نیز بایستی به روش سنتی بندازیم که بتوانیم کاملا مقایسه را انجام دهیم     .

 

فرض که قرار است یک پیشنهاد 100000 متری چاپ را انجام دهیم با پنج رنگ مسئله . سوالاتی از قبیل بازه زمانی زمان مهیا سازی خروجی , هزینه ساخت سیلندر , به چه شکل پباده سازی مشتری پسند داشته باشیم و غیره پیش می‌آید     .

 

و همین دستورات بوده که نساجی جهان را در سوی دیجیتال سوق داده با این وجود میباشند افرادی که تهدید‌ها را به زمان تبدیل می‌نمایند و هر چه پر سرعت خیس خویش را فراهم و تجهیز برای ترقی می نمایند     .

 

  

 

 

ولی برای سوار شدن بر قطار تندروی مد شرایط فعلی عالم , دیگر نیاز به داشتن دانشی فرای بر علم نساجی می‌باشیم چرا‌که که‌این توشه دیگر به قطعات مکانیکی مشقت بار سرو فعالیت نداریم بلکه نیاز به تکنولوژی و آلرژی های آن هستیم . در مقاله ها وبسایت درخصوص چاپ پارچه و چاپ دیجیتال بر روی پارچه اطلاعاتی داده شده‌است . به‌دنبال در امر چاپ روی پارچه و جوهر چاپ پارچه مختصر توضیح می‌دهیم     .

چاپ دیجیتال از جوهر با رنگ دانه پیگمنت و هد درست شده شده‌است     .

 

توسط ضربه الکتریکی جوهر از نازل هد به خارج پرتاب می شود و در اثر آن نقطه های رنگی روی پارچه ساخت می شود . این روش را مراحل رنگی می‌گویند که‌این کار بوسیله پرینترهای متفاوت با 4 , 6 , 7 , 8 تا 12رنگ انجام می‌گیرد . در اینجا وسعت نقطه رنگی بزرگی داریم چون هر رنگ با دقت به پباده سازی دارای اهمیت محدوده ی وسیعی می تونه داشته باشه     .

 

پرینترهای دیجیتال نیاز به جوهر مختص منحصر به خویش دارا هستند , که در اصل یه خرده به نسبت سایر پرینترها گران میباشند . ولی به دلیل ترقی هدها , پرینتر پارچه دیجیتال توانسته خو را به حریف سنتی خویش برساند   .

 

کاربردهای چاپ روی پارچه :

 

·         چاپ روی پرده

·         چاپ روی کوسن

·         چاپ روتختی

·         چاپ رومبلی

چاپ روی پارچه های سلولزی و الیاف تصنعی با پیگمنت انجام می شود . پیگمنت یا این که رنگ دانه های اساس آبی‌رنگ در هر دو روش چاپی آنالوگ و دیجیتال انجام می شود . البته در چاپ دیجیتال با همگی ترقی هایی که انجام گرفته پیگمنت سبب ساز گرفتگی هد می شود . ولی در چاپ آنالوگ این روش مضاعف مقرون به صرفه است .

 

پس از چاپ رنگ های شالوده آبی‌رنگ بایستی با بخار یا این که حرارت کم آب شوند . چاپ پیگمنت نیار به حرارت جهت کم آب داراست و بر روی همگی الیاف قابل استعمال است .

 

در چاپ جوهر افشان کاهش آب مصرفی و انرژی در حین و پس از کار چاپ داریم چون مصرف جوهر مضاعف بالاست به همین منظور چاپ جوهر افشان را جز فناوری تمیز به اکانت می‌آوریم .

پرینترهای چاپ دیجیتال مزیتی که نسبت به پرینترهای چاپ معمولی دارا هستند این است که می‌توانند طرح چاپ را تغییر و تحول دهند فارغ از اینکه واجب باشد چاپگر را متوقف نمایند .

 

چاپ های معمولی به قالب و شابلون و تهیه سرمشق و به چنگ آوردن چاپ مثال نیاز داریم . به همین بهانه کلیه این امور نیز وقتگیر میباشد نیز مسئله بر و سبب ساز آلودگی زیست محیطی می شود


اولین دیدگاه را شما بگذارید

 چاپ مش و...       بک لایت...

مشخصات مدیر وبلاگ

ویرایش

دوستان

ویرایش

طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ